Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ


< Попередня  Змiст  Наступна >

АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ


що не використовуються у процесі виробництва, проте зберігаються на складах підприємство має впевненість у завтрашньому дні. Тому при автоматизації та налаштуванні програмних продуктів слід приділити увагу номенклатурі, виокремленні запасів такого виду в окрему групу, створити так би мовити резерв для того, щоб підприємство могло оцінити відсоток стабільності та неперервності свого виробничого процесу у разі затримок чи збою у постачанні запасів [1].

На сьогодні сучасні інформаційні технології стали надійними помічниками в усіх видах діяльності людини. Не є виключенням і сфера фінансового аналізу, де також значний прогрес може бути досягнутий за рахунок використання комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та засобів комунікації.

Теоретичні та методологічні аспекти використання програмних продуктів при проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства в сучасних умовах знайшли відображення в наукових працях багатьох вітчизняних і зарубіжних науковців і практиків, серед яких: В.Ф Ситник, Н.В. Єрьоміна, В. Палій, В. Ковальов, Н. Русак, М. Міхайлова–Станюта та інші.

Аналіз літературних джерел свідчить, що фінансовий стан підприємства є найважливішою характеристикою його діяльності, впливає на конкурентоздатність, визначає його потенціал у діловому співробітництві, оцінює ступінь гарантованості економічних інтересів самого підприємства і його партнерів із фінансових та інших відносин.

Аналітичні дослідження фінансового стану підприємства містять багато різноманітних розрахунків, обробку, аналіз та інтерпретацію отриманих результатів, що займає багато часу. Враховуючи, що об’єктом таких досліджень можуть слугувати одразу кілька підприємств різного розміру, при несвоєчасному отриманні необхідної інформації, може постраждати не тільки якість результату прийняття управлінських рішень, але й самі підприємства, що їх приймають.

Тому, однією з задач, що виникає при аналізі фінансового стану підприємства, є використання сучасних інформаційних систем і технологій для його оцінки [1, 2].

Вітчизняні розробки прикладних програмних рішень, у кращому випадку, містять окремі спроби для проведення аналізу діяльності підприємства. Корпорацією «ГАЛАКТИКА» на ринку інформаційних продуктів пропонується корпоративна інформа-

Кабанова К.В., студентка ОЕФ, 5 курсу, спеціальність 8.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Матієнко-Зубенко І.І., к.е.н., доцент кафедри аудиту

Системи «Галактика ERP» включає модуль «Фінансовий аналіз», інструментальні засоби якого дозволяють характеризувати діяльність підприємства не тільки у грошовому еквіваленті, а й визначати вплив тих чи тих чинників на управлінський процес з точки зору кількісних характеристик. Даний модуль адресований керівникам і фахівцям фінансових служб. Основні завдання, що вирішуються в ньому, — оцінка фінансового стану підприємства і перспектив його подальшого розвитку з орієнтацією на підприємства всіх форм власності, у тому числі і з особливостями представлення звітності за міжнародними стандартами. Аналіз фінансового стану проводиться на підставі даних зовнішньої звітності, а також будь-якої фінансової інформації.

Модуль «Фінансовий аналіз» системи «Галактика» володіє широкими функціональними можливостями. Він дозволяє модифікувати вже підготовлені розробниками шаблони аналітичних таблиць і створювати власні. Система забезпечує перевірку взаємозв’язку показників і форм звітності, що сприяє зменшенню кількості помилок у початковій інформації і підвищенню якості результатів аналізу. Також використання індексів дозволяє підвищувати порівнюваність і результативність тих чи тих показників. Складність використання модуля, а ефективність його використання залежатиме від кількості методик, реалізованих розробниками у відповідній версії системи. Автономна експлуатація модуля «Фінансовий аналіз» (без інших контурів і модулів системи «Галактика») швидше за все буде економічно малоефективною через високу трудомісткість роботи і значну вартість [4].

Отже, на сьогоднішній день головним напрямком удосконалення аналітичної роботи на підприємстві є ширше використання новітніх інформаційних технологій. Сучасні управлінці повинні чітко уявляти, яка інформація буде потрібна в конкретний момент, тісно співпрацювати з розробниками програмного забезпечення з приводу включення в програмні рішення комплексів задач з фінансового та економічного аналізу діяльності підприємства. На ринку інформаційних продуктів можна констатувати достатньо стійку тенденцію заміщення зарубіжних програм відповідними російськими та вітчизняними розробками, які враховують специфіку економіки та існуючі напрацювання національної аналітичної школи, не дивлячись на те, що останнім часом

ційна система на базі програмного рішення «Галактика ERP», побудована за модульним принципом, що допускає залежно від виробничо-економічної ситуації ізольовану експлуатацію окремих модулів, а також використання їх довільних комбінацій [3].

Література

1. Ковалева В. Финансовый анализ: методы и процедуры / В. Ковалева. — М.: Финансы и статистика, 2002. — 322 с.

2. Ковалев В.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. Учебник / В.В. Ковалев, О.Н. Волкова. — M.: OOO «ТК Велби», 2002.

— 424 с.

3. Терещенко Л.О., Матієнко-Зубенко І.І. Інформаційні системи і технології обліку: Навч. посібник.— К.: КНЕУ, 2008. — 593 с.

4. Королев Ю.А. Системы для экономического анализа // Бухгалтер и компьютер. — 2003. — № 10 (49) — С. 35–43. Кармалюк Ю. С., студент ОЕФ, 4 курс, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник Матієнко-Зубенко І.І. к.е.н., доцент кафедри аудиту


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
АВТОМАТИЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА: АНАЛІЗ СУЧАСНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)