< Попередня  Змiст  Наступна >

Агенти впливу в Інтернеті


Агенти впливу в Інтернеті — це люди, які досліджують нові технології та досконало вивчають, як ними користуватися, — від етикету до створення своєї аудиторії [2, с. 22].

Визначте агентів впливу в кожній обраній для просування соціальній мережі або у групі соціальних мереж.

Створіть групу і станьте агентом впливу у мережі.

2.6. ЗАВДАННЯ «Визначити та оцінити перспективи просування продукту / послуги start-up у соціальних мережах»

Етапи оцінювання  
Визначення стратегії просування  
   

Створення групи

Тестування групи  
Запрошення до групи  
Інструменти просування: • площадки в мережі; • заповнення групи; • підтримка життя групи; • просування в чужих співтовариствах; • просування подіями; • просування персональним акаунтом  

2.7. ЗАВДАННЯ «Обґрунтувати економічну доцільність просування в соціальній мережі»

За наведеними нижче критеріями проаналізувати ефективність просування в соціальній мережі.

Критерії Числове значення
   

Охоплення (кількість контактів)

Кількість учасників груп і співтовариств  
Кількість «корисних дій» (визначаються індивідуально: коментарі, лайки, ретвіти, учасники конкурсів, зареєстровані користувачів тощо)  
Приріст CRM-бази  
Інші індивідуальні показники  

2.8. ЗАВДАННЯ «Створити відеоролик для YouTub

ПЛАНУВАННЯ ВІДЕОРОЛИКУ

230 2.9. КЕЙС «Google: як усе починалося…» [5, с. 22—31]

2.9. КЕЙС «Google: як усе починалося…» [5, с. 22—31]

Спершу було яйце… Точніше не яйце, а два яйцеголові аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. За легендою, саме ці люди створили пошуковик BackRub (прадідуся Google), який формував результати, використовуючи PageRank сторінки.

Сутність пошукової системи надзвичайно проста. В Інтернеті міститься величезна кількість інформації. Більшість пошукачів намагаються визначити місце окремої сторінки в результатах пошуку за наявністю в ній ключових слів, які користувач увів у формат запиту. BackRub індексував послання, що виходять зі сторінки, рахуючи кожне послання на певний сайт «голос», що збільшує цінність сайта. Логічно припустити, що на популярний і такий, що містить корисну інформацію, сайт посилатимуться частіше, ніж на ресурс некорисний і нецікавий.

У 1998 р. це був революційний підхід, але коли Брін спробував продати свою розробку, ніхто так і не зацікавився нею.

На старт, увага, руш! Дивовижно, але під свій проект розумники зібрали близько 1 млн дол. інвестицій, і вже четвертого вересня 1998 р. світ побачила компанія Google Inc. Назва була вибрана не випадково: google (гугл) — число, що позначає одиницю зі ста нулями. Мабуть, творці вже тоді планували небувалий розмах свого підприємства. За однією з версій, інвестор просто припустився такої кумедної помилки в імені компанії, коли виписував чек.

Перший офіс Google Inc. було відкрито через три дні після заснування компанії — 7 вересня в парку Menlo (Menlo Park), штат

Кролі — не тільки цінне хутро

• Нині Google — це не тільки найпопулярніший пошуковик у світі, це безліч проектів як у сфері Інтернет, так і далеко за її межами;

• Google — поштовий сервіс, що має вбудований пошук листів, кілька гігабайтів дискового простору;

• Google Earth

— зменшена модель земної кулі, що дозволяє переміститися до будь-якого об’єкта і подивитися його зображення із супутника;

• Google Sense — найбільший сервіс контекстної реклами, що дозволяє заробляти, розміщуючи рекламу на сторінках свого сайта.

Окрім цього, у списку проектів Google: блог-сервіс, перекладач, календар, калькулятор, сервіс обміну повідомленнями і ще безліч різних розробок. Google також має власний браузером. Проект Google Crome має всі шанси зайняти достойну нішу на ринку оглядачів Інтернету, оскільки постійно вдосконалюється.

А що ж далі? Перспективи і можливості Google захоплюють уяву. Після купівлі відео-гіганта YouTube за 1,65 млрд дол. фахівці говорять про прийдешню монополію проектів під знаком G на просторах Інтернету.

Усі проекти Google вирізняються високою якістю виконання, постійно доопрацьовуються й поліпшуються. Однак, вибір все одно за нами — користувачами. А чи будемо ми використовувати Google, час покаже.

Питання для обговорення

1. Чим можна пояснити успіх та популярність компанії Google?

2. Який проект ви могли б запропонувати Google? Яка вірогідність його успіху?

Каліфорнія. Усупереч очікуванням самих творців, система дуже швидко стала популярною і почала приносити чималий дохід, тож уже до кінця 1999 р. компанія змогла переїхати до власної будівлі «Googleplex» в Маунтен В’ю. Того ж року було підписаний епохальний контракт з American On Line, що дозволив Google стати офіційним пошуковим сервером порталу AOL. Потім була вдала вигадка з контекстною рекламою: саме Google першою почала розміщувати рекламні посилання в результатах пошуку, що зробило її засновників мільярдерами та вивело пошукову систему Google на перше місце у світі.

3. Які проекти Google ви знаєте? Чи всі вони є успішними? Чому деякі проекти Google закриваються (Google reader; Google x; Google Catalog; Google Wave та ін.)?

4. Як ви оцінюєте перспективи Google?


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ СТУДЕНТАМ
10 речей, які не слід писати в бізнес-плані start-up
ТЕМА 15. ПРЕЗЕНТАЦІЯ START-UP ТА БІЗНЕС-ПЛАНУ START-UP
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ ВИКЛАДАЧЕВІ
Поради від Стіва Джобса — майстра презентації
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)